شنبه, 23 آذر 1398          

عنوان : مهندس مهدلو شهردار زرند در نشست ستاد بحران شهرداری: رسالت شهرداری تامین رفاه و آسایش شهروندان است.
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ 
ساعت : ۷:۱۰:۲۲

با توجه به اهمیت ایجاد ساختار سازمانی برای اجرای وظایف قانونی شهرداری ها در مدیریت بحران، همکاری و تعامل با سایر سازمان ها و دستگاه های مرتبط با هدف ایجاد شرایط ایمن و مناسب؛ ستاد بحران شهرداری زرند تشکیل شد.

مهندس محمد رضا مهدلو شهردار زرند در نشست مدیریت بحران شهرداری زرند با بیان اینکه شهرداری یکی از نهادها خدمت رسان در جامعه و سطح شهر می باشد گفت: رسالت شهرداری تامین رفاه و آسایش شهروندان است.

منتخب شورای شهر زرند هدف از تشکیل ستاد مدیریت بحران شهر را حفظ آمادگی و توان افزایی شهرداری و دستگاه های اجرایی شهر در هنگام وقوع بحران عنوان کرد و گفت: شهرداری به عنوان مدیریت شهری باید در تمام بخش ها آمادگی خود را حفظ کند .

مهندس مهدلو گفت: هر چند سال گذشته سال پربارشی نبود، اما در بارندگی‌های شهرداری زرند به دلیل تمهیداتی که از قبل اندیشیده بود، توانست کارنامه موفقی از خود بجای بگذارد.

وی از تشکیل کمیته هایی در خصوص مدیریت بحران خبر داد و گفت:با توجه به فعالیتهای انجام گرفته ، شهرداری نشان داده است که همواره در زمینه کنترل بحران پای کار بوده و از هیچ تلاشی در این زمینه کوتاهی نمی کند .

منتخب شورای شهر زرند بارش های سیل آسای روزهای ابتدایی سال را هشدار جدی به دستگاه های اجرایی و مردم در حفظ آمادگی در مواقع بحران دانست و با اعلام اینکه همه مردم و ادارات باید  در تمام شرایط خود را برای هر نوع بحرانی آماده نمایند،افزود:مرکز شهر زرند دارای بیشترین مشکل در زمان بارندگی ها می باشد و باید در این راستا گامهای اساسی برداشته شود.

وی از زرند به عنوان یکی از دو شهر سیل خیز و بحرانی استان نام برد و گفت:با توجه به شیب این شهرستان به سمت مرکز در زمانهای بحرانی ممکن است ادارات ونهادهای مهم شهرستان دچار مشکل شوند.

وی همچنین از شناسائی 15 معبر بحرانی  و حفر بیش از 10چاه جذبی دیگر در سطح شهر زرند خبر داد و گفت: امیدواریم با همکاری نهادهای مرتبط شاهد کاهش حوادث در زمانهای بحرانی باشیم .

معاون خدمات شهری شهرداری زرند نیز با اعلام اینکه اگر بحران به خوبی مدیریت شود خسارتها به میزان قابل توجه های کاهش خواهد یافت گفت:پیشگیری و پیش بینی ،آموزش ، هدایت وکنترل سه اصل مهم در مدیریت بحران می باشد .

وی از نگاه شهرداری به بحث بحران گفت و با اعلام اینکه شمال شرقی زرند فاقد سیل بند می باشد گفت: با پیگیری های بعمل آمده و نامه نگاریهای انجام شده سعی داریم با همکاری دستگاههای مرتبط این مشکل را رفع نمائیم .

رضا یزدانپناه اظهار داشت:بیش از 40کیلومتر از جوی های سطح شهر لایروبی شده اند که این امر باعث خواهد شد تا انتقال آب  به خوبی در شهر انجام گیرد .

وی جدیت در وظایف ستاد مدیریت بحران شهرداری و همچنین برگزاری مرتب نشست ها را  موجب آمادگی اعضای این کارگروه در مقابله با حوادث غیر مترقبه اعلام و افزود:امیدواریم با همکاری نهادها و ادارات شاهد حوادث ناگواری برای شهر زرند نباشیم .

شایان ذکر است در این نشست حاج مهدی برهانی عضو شورای شهر ،مهندس نورالدینی معاون فرماندار ،مهندس پور حبیبی رئیس اداره راه و حمل ونقل جاده ای ،مهندس نورالدینی رئیس اداره راه و شهرسازی ،سروان اثنی عشری فرمانده پلیس راه زرند-یزد،قلیزاده نماینده دادگستری،مهندس صالحی رئیس جمعیت هلال احمر زرند و جمعی از مدیران ومعاونین شهرداری حضور داشتند و به ارائه نظرات و دیدگاههای خود در این خصوص پرداختند .

 بازگشت           چاپ چاپ      نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 
پورتال شهرداری زرند
DOURAN Portal V3.9.8.211
V3.9.8.211